Trnové království IV. – Jarní tažení

Jaro roku 459 od založení Království. Již od začátku roku bylo možno na obloze spatřit několik nebeských znamení věštících zkázu. Král Tristan je však zdá se pyšně podcenil. Stejně jako svého protivníka, bohy prokletého vzdorokrále Bernharda.

Jeho vojska udeřila mnohem dříve, než jsme čekali. Který blázen by vedl válku takto zjara? Očividně mu nejde o nic než o ničení a pálení. Několik nerozhodných měst a knížat už mu vzdalo hold, aby se uchránili před jeho drancíři. Snad se naše vojska brzy zformují a rozdrtí tuto prokletou rebelii!

Vtomto směru máme dobré zprávy. Kníže z Hvězdy se loni rozešel s Bernhardem ve zlém a jeho prapory se tak snad brzy přidají k těm našim. Zato Divoký lid nám dělá starosti. Před zimou se rozdělili do mnoha malých oddílů, které loupily a vraždily celou zimu, ukrývajíc se před královskými vojsky v lesích. Brali a zabíjeli všechny bez rozdílu, ale teď se zdá se zaměřují na panství věrná králi. Stojí zatím snad dohoda s Bernhardem?

Nechť nás Bohové ochraňují, je-li to pravda! Již čtvrté pokračování pražské jednodenní bitvy.

Přehrát video

nevidíš tu fotky? zmáčkni F5 nebo dej reload

Tady by měly být vidět fotky. Někdy se ale schovají. Pokud je chceš opravdu vidět, stiskni kouzelnou klávesu F5 a doufej, že se ti ukážou...