Bitva o Vlčí máky 6 – Poslední bitva

Na Městech opět leží vrstva sněhu, všichni obyvatelé spí v naději na brzké oteplení přinášející probuzení. Nastal čas říct nahlas to, co si už dávné štěbetají vážky v rákosí, co už stejně všechny bojovnice tuší. Příští rok války bude poslední. Jednu stranu čeká vítězství, druhou porážka znamenající buď smrt nebo stěhování…

Bitva o Vlčí máky je dřevárna z netradičního prostředí. Hráči se stávají mravenčími bojovnicemi a bojovníky a střetávají se ve velkých bitvách, ve kterých se rozhodne o to, čí stát se stane nejmocnější říší Fontainbleuského lesa. Důležité je mít kostým správných barev a tykadla. Šestý a poslední ročník Bitvy o Vlčí máky se bude už tradičně odehrávat v sobotu před změnou času ze zimního na letní.

24. 3. 2012

 

Království trnů

Král Bernhard Silný je mrtev. Tyran a vrah, nebo silný panovník a ochránce víry? Tato otázka rozděluje celé království a nepokoje se šíří. Mladá princezna Markéta a její dvůr ztrácejí kontrolu nad zemí a nedovedou zabránit krveprolití.
Panstvo se rozdělilo na dvě silné frakce a každá z nich hodlá bránit své zájmy. Roland z Růže chce získat zpět trůn, který jeho předkové před lety ztratili.

Ostatní mocná šlechta ale zbrojí, aby chránila pořádek, korunu a své příjmy.
Elfové i trpaslíci opouštějí svá ghetta a hodlají si v nastávající válce vydobýt rovnoprávnost. A na venkově se šíří podivné nové náboženství, hlásající brzký příchod Mesiáše.

Co znamenají krvavá znamení na obloze? Proč najednou vítr vane od severu? Přináší s sebou řinčení zbraní a zápach krve. Lidé však nedbají a pochodují do války, která může změnit vše…

Království Trnů (Trnové království), 14. 4. 2012, Svépravický les.

OBRÁZKY → Trnové království II., Trnové království III. – Stín bouře

Bitva o Svět

Bylo nebylo, existoval jeden Svět. Byl to úplně obyčejný fantasy svět se svými rasami, magií a zmizelým kontinentem pod hladinou moře. Respektive částí kontinentu. Uprostřed jediného známého kontinentu Světa se od nepaměti nachází rozsáhlé Jezero, různými národy nazývané různými jmény. Vypráví se o něm legendy, že tam kdysi na pevné zemi ležela mocná a vyspělá, starobylá říše, která se jednoho dne potopila. Proč, o tom se legendy rozcházejí, takže to vlastně nikdo netuší. Jisté ale je, že když se uprostřed Jezera zničeho nic vynoří ostrov, vyšlou na něj nejmocnější říše z okolí své expediční armády.

Nikdo neví, co přesně může na ostrově očekávat, ale nikomu se nechce nechat ostatní, aby na to přišli jako první.

 

Stalo se v sobotu 15.9.2012 v Klánovickém lese.

Válka o Cintru 2012

Cintránské království je bez panovníka a všude vládne zmatek. U jižní hranice se dávají do pochodu císařské armády, zatímco na hranici severní se šikují vojska spojených království. Jejich cíl je jasný – porazit nepřátelské armády a tak si podmanit celou říši. Válka o Cintru se tak nezadržitelně blíží…

28. – 30. 9. 2012, Šiškovice

Trnové království II. – Dědic

Po dvaceti letech krev opět smáčela Trnové země. Šlechta povstala proti královně Markétě a se zbraní v ruce se rozhodla bojovat proti královské moci. Ve velké bitvě se jim podařilo přemoci vojska královny a jejich spojenců, konečného vítězství však nedosáhli.

I přes pokračující boje se proto královna rozhodla uspořádat velký turnaj, na kterém měli být obě strany usmířeny. Během posledního souboje se však na místě zjevil zmizelý lord Faustus společně s čarodějkou Vivianou. V nastalém zmatku, který se změnil v krveprolití, byl princ Galard pomocí kouzel unesen neznámo kam.

Pokusy o usmíření byly tedy zmařeny a obě strany začaly opět bojovat o vládu nad královstvím. Královští, držící všemi silami hlavní město, ale nebyli schopni ovládnout venkov a okolní hrady a byli tedy poraženi.

13. 10. 2012, Xaverovský háj, Praha 9

OBRÁZKY → Trnové království I., Trnové království III. – Stín bouře

Soumrak Času

Akce volně inspirovaná a tématicky laděná podobně jako Úsvit času. Pořádá Thorin s Klíšťákem Strany Švýcarská garda: Eddie (Velitel), Theiwaz, Máša

21. 12. 2012, Horní Počernice